Asset Publisher Asset Publisher

Karnawał po bieszczadzku”- plastyczny konkurs rozstrzygnięty!

Głównym Organizatorem konkurs było Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych przy współpracy nadleśnictw tj. Ustrzyki Dolne, Bircza, Lutowiska i Stuposiany oraz Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Do konkursu zakwalifikowano prace, które zostały przygotowane własnoręcznie, miały formę maski karnawałowej i oczywiście były inspirowane bieszczadzkim dziko żyjącym zwierzęciem np. takim jak ryś, wilk, niedźwiedź czy żbik. Technika wykonania była dowolna.

Prace należało nadsyłać lub składać osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Ustrzykach Dolnych do 5 lutego br.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 6 lutego podczas którego Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów i współpracujących jednostek oceniała zgromadzone prace - 54 maski, co stanowiło ciężki orzech do zgryzienia, bo wybór nie prosty!

Jako, że nie zgłosił się nikt z grup wiekowych gimnazjum i szkoły średniej, przyznano nagrody w dwóch kategoriach: klasy 1 - 3 i klasy 4 - 8. W pierwszej kategorii zwyciężył Michał Płonka za wykonanie maski bociana czarnego, pierwsze wyróżnienie otrzymała Julia Duda za maskę sowy a drugie Nikola Drozd, też za maskę sowy.

W drugiej kategorii nagrodę główną otrzymała Joanna Prasoł za maskę niedźwiedzia, a wyróżnienia kolejno zdobyli Wiktoria Miąso za maskę wilka oraz Paweł Górski za maskę sowy.

Uroczystego wręczenie nagród laureatom konkursu w dniu 9 lutego 2018r. dokonali Anna Krystian – kierownik wydziału Komunikacji i Drogownictwa z ustrzyckiego starostwa oraz Maciej Szpiech nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, który oprócz nagród rzeczowych obdarował laureatów leśnymi medalami w kształcie serduszek!

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a szczególnie zwycięzcom za pomysłowość i oryginalne wykonanie!