Asset Publisher Asset Publisher

II Jarmark Bożonarodzeniowy

W ubiegłą niedziele (17.12.2017r.) na ustrzyckiej hali odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy, którego nadleśnictwo Ustrzyki Dolne było współorganizatorem.

Tegoroczny jarmark zgromadził tu wielu bieszczadzkich rzemieślników prezentujących swoje wyroby, głównie ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, których piękno nie jednego wprowadziły w podziw i zachwyt. Oprócz możliwości ich nabycia, goście odwiedzający jarmark mieli okazję spróbować tradycyjnych świątecznych potraw oraz przyłączyć się do wspólnego kolędowania.

Leśnicy również przyłączyli się do tej świątecznej zabawy. Przede wszystkim przynieśli ze sobą zapach lasu, bo jodłowe choinki zdobiące halę zapewniło i dostarczyło nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. Docelowo trafiły one do miejscowych instytucji i placówek oświatowych min. także do przedszkoli. Na stoisku Lasów Państwowych rozdawano na nagrody za udział w organizowanych grach i zabawach o tematyce przyrodniczej – leśnej wiele świątecznych upominków, głownie wykonanych z darów lasu, co podnosiło ich atrakcyjność!

Dziękujemy głównym organizatorom Jarmarku Bożonarodzeniowego burmistrzowi Ustrzyk Dolnych oraz Bieszczadzkiemu Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych za zaproszenie do udziału w tym świątecznym wydarzeniu. Każde takie spotkanie stwarza możliwości szerzenia i pogłębiania, szczególnie u tych najmłodszych odbiorców, wiedzy o otaczającej nas przyrodzie i pracy leśników.


Szczegóły nt. jarmarku najdziesz na stronie:

http://www.bieszczadzka24.pl