Asset Publisher Asset Publisher

GDZIE RYCZĄ BYKI I GRAJĄ SIEKIERY

Już po raz czternasty w siedzibie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne odbyło się oficjalne otwarcie wystawy łowieckiej pod hasłem: „Las. Gdzie ryczą byki i grają siekiery”.

W dniu wczorajszym oficjalnego otwarcia XIV wystawy łowieckiej dokonał zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne Kazimierz Suchy, a w przecięcie symbolicznej wstęgi przypadło Naczelnikowi Wydziału Gospodarowania Ekosystemami Jackowi Stankiewiczowi i Wiceprezesowi Okręgowej Rady Łowieckiej Henrykowi Kszakiewiczowi. W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, dziennikarze z lokalnych mediów oraz pracownicy bieszczadzkich nadleśnictw.

Po uroczystym otwarciu odbyła się prelekcja na temat historii siekier i toporów, którą w barwny i ciekawy sposób przedstawił rzecznik prasowy RDLP w Krośnie Edward Marszałek. Uroczystości otwarcia towarzyszyła piękna oprawa muzyczna zespołu sygnalistów wśród których nie zabrakło Olafa Jóźwika – na co dzień podleśniczego leśnictwa Żłobek a także członka zespołu „ECHO KARPAT” działającego przy RDLP w Krośnie.

            Warto podkreślić, że współorganizatorami wystawy łowieckiej są lokalni myśliwi i pasjonaci łowiectwa – Koło Łowieckie „Jarząbek” Ustrzyki Dolne, „Ryś” Ustrzyki Dolne, „Żbik” Ustrzyki Dolne, „Jeleń Wołkowyja” oraz „Gawra” Lutowiska.

Wystawa jest czynna od  10 sierpnia do 31 sierpnia 2017 r. w godzinach 10:00 do 17:00 w Sali konferencyjnej Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Tekst i zdjęcia: Marcin Plaza