Asset Publisher Asset Publisher

DOKARMIANIE PTAKÓW I ZWIERZYNY LEŚNEJ

Tegoroczna zima jest wyjątkowo mroźna i śnieżna, dla dzieci to powód do zadowolenia, bo można wreszcie pozjeżdżać na sankach czy nartach, jednak taka aura utrudnia zwierzętom zdobywanie pokarmu.

W dniu 16.01.2017r. uczniowie spędzający ferie zimowe w Świetlicy Środowiskowej przy Caritas w Ustrzykach Dolnych odwiedzili siedzibę Nadleśnictwa, by wysłuchać przygotowanej przez leśników prelekcji na temat dokarmiania ptaków i zwierzyny leśnej. Dzieci z zapałem chłonęły przekazywaną wiedzę i brały czynny udział w pogadance na temat  ptaków zimujących w Polsce i odlatujących na zimę. Poznały ważne zasady zbilansowanego i racjonalnego dokarmiania nie tylko naszych skrzydlatych przyjaciół, ale także zwierząt leśnych.

Dzieci wykazywały się dużym zaangażowaniem, zadawały mnóstwo ciekawych pytań dotyczących, m.in.  snu zimowego niedźwiedzi czy codziennej pracy leśnika. Nasi mili goście ochoczo odpowiadali na każde pytanie i entuzjastycznie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i  doświadczeniami. Popisywali się znajomością gatunków ptaków i zwierząt zamieszkujących nasze lasy.

Mimo mroźnej aury za oknem, spotkanie przebiegło w ciepłej i niezwykle miłej atmosferze. Dla wszystkich uczestników spotkania Nadleśnictwo przygotowało drobne upominki. Dzieci otrzymały specjalnie przygotowaną karmę dla ptaków i obiecały sumiennie i regularnie napełniać nią karmniki.

Tekst: Ewa Pasionek

Zdjęcia: Wioletta Flis