Asset Publisher Asset Publisher

BIEG EKOLOGICZNY

W ubiegły weekend odbył się I Górski Bieg Ekologiczny stokami Laworty.

W dniach 8 -9 kwietnia 2017 roku trasami szlaków spacerowych i narciarskich na stokach Kamiennej Laworty rozegrały się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych, Seniorów i Weteranów w Biegach Anglosaskich - I Bieg Górski Ekologiczny. Jak zwykle przy organizacji i wspieraniu tego wydarzenia nie mogło zabraknąć ustrzyckich leśników. W pierwszym dniu, kiedy swoich ,,sił w nogach" próbowali najmłodsi, nadleśnictwo przygotowało atrakcje w postaci gier i zabaw w swoim namiocie edukacyjnym. Biorąc w nich udział można było zgłębić wiedzę z zakresu ochrony przyrody czy gospodarki leśnej, nauczyć rozpoznawania tropów dzikich zwierząt oraz gatunków drzew. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również kącik ,,malarski'', gdzie za pociągnięciem kredki ,,ożywały'' postacie zwierząt w kolorowankach, dając przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Dzieci i młodzież zawzięcie rywalizowali w swoich konkurencjach, nie brakowało silnych emocji i wzruszeń. Tego dnia każdy biegacz został doceniony i bez względu na  wynik w zawodach, na pamiątkę dostał medal i drobny upominek od leśników.

Kolejnego dnia startowali starsi zawodnicy, a wśród nich nasz biegający Leśniczy kolega Łukasz Dziuban z Leśnictwa Orelec, który zajął  35 miejsce open, 11 w swej kategorii. Wszystkim biegaczom gratulujemy kondycji, wyników i dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Mamy nadzieje, że za rok również dopisze dobry nastrój i prawdziwie sportowa atmosfera.

Tekst: Wioletta Flis

Zdjęcia: Wioletta Flis, Kazimierz Suchy