Asset Publisher Asset Publisher

"Pasjonaci nauki na start!"

W dniu 28 II 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Ustrzykach Dolnych odbył się Interdyscyplinarny Konkurs Powiatowy dla gimnazjalistów pod nazwą "Pasjonaci nauki na start!", zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów ścisłych Gimnazjum nr 1 w Ustrzykach Dolnych przy współpracy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

W konkursie uczestniczyły 3-osobowe drużyny gimnazjalistów z Czarnej, Lutowisk, Ropienki, Ustrzyk Dolnych Nr 2 i Nr 1. Konkurs przebiegał w III etapach. Pierwszy etap polegał na wykonaniu zadań praktycznych z matematyki, chemii, fizyki, biologii, geografii i techniki. I tu gimnazjaliści mieli również rozpoznawać gatunki drzew po liściach. Etap II to rozwiązywanie zadań informatycznych (ćwiczenie z arkusza kalkulacyjnego i podstawowa znajomość języka html), w etapie III natomiast uczniowie wykazywali się wiedzą z różnych dziedzin ścisłych, także przyrodniczej, w formie teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

W skład Jury, które obiektywnie oceniało wszystkie zadania wchodził nauczyciel gimnazjum nr 1 oraz nauczyciel z gimnazjum ościennego.

Konkurs objęty był patronatem honorowym przez Burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza i medialnym przez "Gazetę Bieszczadzką".

Cenne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali: Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Gmina Ustrzyki Dolne, Nadleśnictwo Lutowiska, Bieszczadzki Park Narodowy. Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Gimnazjum Nr 1 Ustrzyki Dolne

II miejsce - Gimnazjum Nr 2 Ustrzyki Dolne

III miejsce - Gimnazjum w Ropience

IV miejsce - Gimnazjum w Lutowiskach

V miejsce - Gimnazjum w Czarnej

Gratulujemy!!!