Lista aktualności Lista aktualności

WYSTAWA ŁOWIECKA OTWARTA

W dniu 24 czerwca w siedzibie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne otwarta została Wystawa Trofeów Łowieckich.

Już po raz XI Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne wraz z Kołami Łowieckimi: ,,Jarząbek" w Ustrzykach Dolnych, ,,Ryś" w Ustrzykach Dolnych, ,,Żbik" w Ustrzykach Dolnych, ,,Jeleń" w Wołkowyji, „Gawra" w Lutowiskach oraz „Żbik" w Uhercach przygotowało Wystawę Trofeów Łowieckich w sali konferencyjnej Nadleśnictwa. W dniu 24 czerwca wszystkich gości powitały sygnały myśliwskie zagrane przez  zespół sygnalistów. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne Roman Dudek wraz z Prezesem Okręgowej Rady Łowieckiej w Krośnie Kol. Franciszkiem Mareszem.

Na tegorocznej wystawie prezentowane są m.in. sztandary ww. Kół Łowieckich, stanowiące ważną część polskiej wielowiekowej tradycji i symboliki łowieckiej. Ze względu na ich znaczenie należy się im szacunek i honor wyrażany poprzez stosowanie odpowiednich ceremoniałów. Jednak głównymi eksponatami bogatej wystawy są najciekawsze poroża jeleni-byków i parostki saren-kozłów pozyskane przez myśliwych w ubiegłym jaki i poprzednich sezonach łowieckich. Dopełnieniem całej scenerii stanowi kompozycja złożona m.in. z gatunków fauny charakterystycznej tylko dla naszych terenów. Imitacja gawry niedźwiedziej i nory borsuczej wzbudzała wiele pozytywnych emocji !!

Na szczególną uwagę zasługuje bogaty zbiór odznaczeń i medali Kol. Władysława Demkowskiego, akcesoriów myśliwskich Kol. Ryszarda Napory i okolicznościowych medali z kolekcji Kol. Olafa Jóźwika. Ciekawym elementem wystawy są też czaszki prawie wszystkich polskich drapieżników. Doskonałym uzupełnieniem całości jest pokaz fotografii przyrodniczych autorstwa Mariusza Strusiewicza.

Wystawa czynna będzie codziennie w godzinach od 10-17.00 do 27 lipca 2014 r.

TEKST:

Ewa Pasionek