Lista aktualności Lista aktualności

Walka sołectw o Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych

1 maja br. na stadionie w Ustjanowej Górnej odbył się I Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych współorganizowany przez ustrzyckie nadleśnictwo. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn(10 osobowych) reprezentujących miejscowości: Bandrów, Brzegi, Jałowe, Krościenko, Serednica, Jureczkowa, Wojtkowa oraz Równia.

Pełne mobilizacji załogi przystąpiły do działania w konkurencjach sprawnościowych w formie „na wesoło” i tu m.in.: w biegu z jajkiem, skokach w workach, jazda na taczkach, przeciąganie liny czy wbijanie ćwieka. Natomiast do walki o miano najskuteczniejszego gospodarza ,,piłka kontra bramka” stanęli sami sołtysi, zmagając się ze strzelaniem goli z różnej perspektywy, wymyślanych osobiście przez Burmistrza!

Dużo śmiechu oraz zabawy przyniosło również zadanie przygotowane przez leśników polegające na przerzynce drewna piłą ,,moja - twoja” oraz ciąganiu kłody, w której bezkonkurencyjnie wygrała ekipa z Bandrowa.  

W trakcie turnieju nie zabrakło też atrakcji dla jej uczestników i kibiców, także tych organizowanych w zielonym namiocie Lasów Państwowych, gdzie można było przenieść się w leśny świat i zgłębiać jego tajemnice.

Nie brakowało także chętnych do zrobienia sobie pamiątkowej fotki z ,,rodziną niedźwiedzią” i ,,leśnikami pomagającymi naturze”, które leśnicy dodali do swojej oferty na stoisku edukacyjnym nadleśnictwa.

Ostatecznie po wszystkich konkurencjach - I miejsce zajęło Sołectwo z Równi, - II  Sołectwo z Jureczkowej a - III  Sołectwo z Serednicy. Wszyscy triumfalnie i z dumą wznosili puchary wręczone przez burmistrza Bartosza Romowicza!  Natomiast nagrody ufundowane przez nadleśnictwo dla zwycięzców turnieju oraz prezent dla drużyny z Bandrowa, która uzyskała najlepszy wynik w ,,konkurencji leśnej” tj. pamiątkowy dyplom oraz mikrofalę, wręczyli nadleśniczy - Maciej Szpiech oraz miejscowy leśniczy leśnictwa Ustjanowa– Jacek Flis.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestników turnieju za iście sportową postawę i dobrą zabawę!

 

Pełna relacja na stronie: http://www.bieszczadzka24.pl/fotorelacje/i-turniej-solectw-o-puchar-burmistrza-ustrzyk-dolnych/458/3

 

Tekst: Wioletta Flis

zdjęcia: W. Flis, A. Górski