Lista aktualności Lista aktualności

UWAGA NA NIEDŹWIEDZIE!!!

W trakcie wędrówek po lesie proszę zwracać szczególną uwagę na oznaki bytowania niedźwiedzi, żeby uniknąć spotkania z tym dużym drapieżnikiem.

W dniu 20 października w okolicach Olszanicy odnaleziono zwłoki 60-letniego mężczyzny z oznakami ran od niedźwiedzia. Obecnie trwa akcja związana z zlokalizowaniem tego drapieżnika. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję pozwalającą na odstrzał niedźwiedzia, który zaatakował w olszanickim lesie w województwie podkarpackim. Szczegóły na ten temat znajdują się na stronie RDOŚ w Rzeszowie
 
Szczególnie jesienią, gdy niedźwiedzie szykuje się do zimy, spotkanie z tym drapieżnikiem może być bardzo niebezpieczne. Oznakami, że w okolicznym lesie bądź zaroślach może przebywać niedźwiedź są m.in. tropy na drogach i szlakach zrywkowych, zranienia drzew, specyficzny zapach itd. Należy takich miejsc unikać i nie zapuszczać się w trudno dostępne miejsca, żeby uniknąć bezpośredniego kontaktu z tym drapieżnikiem. Pamiętajmy, że niedźwiedź brunatny to zwierze drapieżne, które w sytuacji zagrożenia może zaatakować człowieka.