Lista aktualności Lista aktualności

Elektrośmieci pozbierane

W dniu 27 kwietnia 2018 roku w Ustrzykach Dolnych odbyła się zorganizowana już po raz czwarty gminna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Organizatorkami były nauczycielki z SP nr 1 w Ustrzykach Dolnych Małgorzata Socha, Ewa Szymanek oraz Magdalena Bednarz przy współpracy z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, które przekazało w celach reklamowych sadzonki drzew leśnych opatrzone ulotką  informacyjną o prowadzonej działalności. Zbiórkę wsparł również burmistrz Ustrzyk Dolnych sponsorując sadzonki krzewów ozdobnych, które dostarczyła firma Green Park. Akcja poprzedzona została kampanią informacyjną w prasie lokalnej oraz poprzez plakaty i ulotki, co przyniosło wymierne efekty w ilości zebranych w tym roku elektrosmieci, bo aż 5 ton. Bezpłatnym wywozem i utylizacją zużytego sprzętu, zajęła się Polska Korporacja Recyklingu.

Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwali również uczniowie, którzy pomagali mieszkańcom przy przeładunku przywiezionego sprzętu. W zamian za zużyty sprzęt mieszkańcy tradycyjnie otrzymywali sadzonki roślin.